4 C
Скопје

Генералниот секретар на НАТО во посета на Атина

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска ќе ја посети Атина и во попладневните часови ќе се сретне со претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, jави дописничката на МИА од Атина.

Средбата со Павлопулос е закажана за 17, а со Мицотакис во 19 часот по локално време, по што ќе се одржи и прес конференција.

Столтенберг во Атина ќе пристигне од Италија, а од Грција ќе замине на средби во Истанбул.

Прочитајте и...  Смртоносен „предизвик“: Инфлуенсерка во Италија обвинета за поттикнување самоубиство

Поврзани вести

Седницата за пратенички прашања прекината по барање на АА/Алтернатива, продолжува во 13 часот

Слободен печат

ВИДЕО | Шахпаска: Да се бори за своите права, да бара заштита на правата, може само оној кој е добро информиран и добро запознаен со своите права

Слободен печат

ВИДЕО | Василев од Комисијата за антидискриминација: Да поставиме професионални стандарди од кои граѓаните ќе можат да бидат задоволни

Слободен печат

Без струја утре неколку општини во Скопје

Слободен печат

ВИДЕО | Медиумите се’ уште малку известуваат за родовите теми, а можат да бидат фактор за борба против насилството

ВИДЕО | Андоновиќ: Бајден подготвен на повеќе компромиси од својот претходник Трамп

Слободен печат

Остави Коментар