Гелатановски вели дека статусот на Фејсбук бил само шега

Министерството за внатрешни работи потврди дека денеска во полициска станица повикано е на разговор лицето Ѓ.Г., кој од неговиот личен профил споделил објава од Фејсбук пријател.

Оттаму соопштија дека по извршениот разговор лицето си заминало.

Од МВР не откриваат дали против Ѓ.Г. ќе биде поднесена каква било пријава, додека на социјалните мрежи, во знак на солидарност кон него, повеќе корисници ја споделуваат истата објава.

Станува збор за актуелниот директор на ЈУ Зоолошка градина- Скопје, Ѓорги Галетановски кој објави фејсбук статус во кој ги повика симпатизерите на одредена партија, при гласањето да го чкртнат зборот Северна.

-Мојата објава на Фејсбук профил беше шега и тоа им го кажав при давањето изјава. По еден час ми рекоа дека можам да си заминам- изјавил Галетановски за сдк.мк.

Прочитајте и...  Вкупно 22 лица во Скопје обвинети за непочитување на здравствените прописи

Прочитај повеќе

Бајден ја избра Камала Харис за потпретседателски кандидат

Слободен печат

Шведско-норвешка двојка се венчаше на граница поради пандемијата

Слободен печат

Запленети над 100 тони кокаин во Холандија: Полицијата откри нарколабораторија во штала (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се сомнева во квалитетот и безбедноста на руската вакцина

Слободен печат

По судска наредба објавена уште една снимка од Џорџ Флојд: Ново шокантно видео од неговите последни моменти (ВИДЕО)

Слободен печат

Осуда од САД за „безумните” насилствата извршени од власта во Белорусија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Помпео: Авторитаризмот сѐ уште живее во Русија, Кина и Иран

Слободен печат

Мексико: Почнува трета фаза испитување вакцини од САД и Кина

Слободен печат

ЕУ одбива да ги набљудува изборите во Венецуела и бара одложување

Слободен печат

Граѓаните се судрија со полицијата: Жестоки пресметки со полициските кордони во Брест и Минск (ВИДЕО)

Слободен печат

Несреќа во Мексико: Се преврте автобус, загинаа 13 лица (ВИДЕО)

Слободен печат

Франција покрена истрага за ТикТок

Слободен печат