GE 132+ Natural – сè што ви треба во екот на вирусната сезона

Фото: Промо

 Посебното значење на GE 132+ Natural е во добро осмислената превентивна употреба, во оптимизирањето на функциите на организмот за при напад на вирус да може полесно и побрзо да се совлада. Вирусите се лекуваат само и единствено со силни антиоксиданси!

Во екот на вирусната сезона, и згора на тоа со појавата на новиот сој на коронавирусот „кракен“, многу е важно одржувањето на редокс-рамнотежата, односно зголемувањето на внесот на антиоксиданси во исхраната или во форма на додатоци на исхрана. Ако го погледнеме пазарот во нашата земја, ќе откриеме голем избор различни препарати, додатоци во исхрана, спакувани во атрактивна амбалажа со имагинативни имиња и ветувачки пораки. Тогаш, секогаш се поставува прашањето „каков состав содржат?“, „кој производ е најдобар за мене?“ или „кому можам да му ја дадам довербата и парите, особено кога се работи за моето здравје?“

Ge 132+ Natural содржи компоненти штово изминативе години, а и во последно време во екот на пандемијата со коронавирус, беа таргет на голем број експертски и медицински истражувања. Сите истражувања потврдија дека GE 132+ Natural има моќни својства во превенција и лекување на вирусни инфекции.

Клиничката студија направена од нашите доктори, специјалисти од Медицинскиот факултет – Скопје, докажува дека консумирањето на GE 132 + Natural го намалува оксидативниот стрес за двапати, а параметрите за инфламација, односно за воспаление, за шестпати. Тоа значи дека здравствената состојба за само 14 дена се враќа во совршен баланс. Оваа голема клиничка студија изработена „ин виво“ (на пациенти) докажува дека граничниот производ GE132+Natural, помага не само во одбрана на организмот од вируси, туку помага и во побрзо оздравување. Иако истражувањето се однесуваше на еден од најпознатите вируси на денешницата, ковид-19, добиените резултати се применливи на сите видови вируси вклучувајќи ги и оние најчестите – зимските вируси што предизвикуваат настинка и грип, како и на сите потсоеви на коронавирусот, вклучувајќи го и актуелниот „кракен“.

Што потврдија другите студии?

Независно реализирани студии во различни медицински центри во Европа и Русија, потврдија дека:

– GE 132+ Natural има висок антиинфламаторен потенцијал и дека е терапевтски корисен кај третман на болести што имаат инфламаторна природа.

– Ја подобрува општата здравствена состојба, има силна антиоксидативна активност, придонесува за јакнење на имунолошкиот систем, пројавува антивирусна и антибактериска активност, поволно делува на срцето и крвните садови.

– Корисен е за подобро функционирање на имунолошкиот систем и за таа цел најчесто се препорачува во превентивни цели по една капсула на ден, но особено е важен кај лица што прележале вирусна инфекција или имале оперативен зафат, бидејќи е добар енергетик и го регенерира телото во периодот на рековалесценција.

– Го регенерира рековалесцентниот организам, па затоа во поново време се препорачува како пост-ковид терапија.

Што содржи GE 132 + Natural?

Станува збор за комплексен препарат, кој содржи:

– екстракт од печурката реиши со висока концентрација на хетеро-b-D-глукани важни за стимулирање и модулација на имунолошкиот систем,

– матичен млеч, кој има антибактериска и антивирусна активност,

– резвератрол (полифенол од групата стилбени и го штити срцето, крвните садови, го намалува холестеролот, ја инхибира тромбоцитната агрегација и има силна антиоксидативна и имуномодулаторна активност),

– ликопен (каротеноид, антиоксидант кој го врзува кислородот),

– сулфорафан (изотиоцијанат, вклучен во клинички испитувања кај заболени од ковид-19).

Овие пет силни антиоксиданси овозможуваат широк спектар дејство и во синергија вршат силна антивирусна и антибактериска активност, а кај веќе заболените придонесуваат за значително побрзо закрепнување.

Комерцијален ПР текст

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот