Гази Баба утре без вода, на терен ќе има цистерна со питка вода

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на булевар „Александар Македонски”, дел од „Шеснаесетта македонска бригада”, ниската зона од улицата „Јани Лукровски” згради 4,6,8, дел од улицата „Благоја Стефковски”, Средното училиште „Михајло Пупин”. Намален притисок ќе имаат корисниците од населбата Маџари.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација”-Скопје, прекинот е поради санирање дефект на булеварот „Александар Македонски” без број во населба Автокоманда.

На терен ќе има и цистерна со питка вода. Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. 

Прочитајте и...  Час наназад: Викендот почнува зимското сметање на времето

Поврзани вести

Премиерот на Јужна Кореја бара истрага за смрт на 32 лица кои примиле вакцини против сезонски грип

Слободен печат

Завршена амандманската расправа за ребалансот на Буџетот

Слободен печат

Гринпис: Загадената вода од Фукушима ако се исфрли во Пацификот може да и наштети на човековата ДНК

Слободен печат

„Ла Кроа”: Софија би можела да истрае во блокирањето на Северна Македонија, но делумно и блефира

Слободен печат

Новата српска влада со три нови министерства- ресори за селото, човековите права и семејството

Слободен печат

Изречени 915 казни за неносење маски

Слободен печат

Остави Коментар