Газдите на Јунајтед не менуваат, Солскјер сè уште има поддршка

Манчестер јунајтед катастрофално ја отвори сезоната, по осум кола се наоѓа на 12. позиција со само девет бодови, што претставува најлош старт во историјата на клубот откако е формирана Премиер лигата. Последниот пораз за „црвените ѓаволи“ беше во неделата кога на „Сент Џејмс парк“ загубија од Њукасл со 1:0. Агонијата на навивачите е поголема ако се знае дека лидер на табелата е најголемиот ривал, Ливерпул со дури 15 бодови повеќе, а се наоѓаат на само два бода од зоната на испаѓање.

Јунајтед нема победа на гости од февруари годинава, а покрај тоа екипата не може да постигне повеќе од еден гол на натпревар откако во првото коло на „Олд трафорд“ го совладаа Челси со 4:0, а веќе во наредното коло по репрезентативната пауза го очекува големото дерби против Ливерпул, а потоа и со шампионот Манчестер јунајтед.


Навивачите на Јунајтед бараат оставка од менаџерот Оле Гунар Солскјер, во тие останаа разочарани од одлуката на сопствениците на клубот. Според неименуван извор од клубот, семејството Глејзер се уште има доверба во Солскјер дека е човекот кој ќе го извади тимот од големата криза.

Прочитајте и...  Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат