ГАЛЕРИЈА | Зоолошката градина е секогаш добар избор: Викендов израдувајте ги дечињата со убава прошетка, еве кој ве чека!

зоолошка градина скопје
Зоолошка градина Скопје / Фото: Виктор Поповски

Ви носиме преубава фотогалерија од Зоолошката градина во Скопје. 

Жителите на нашата зоолошка градина позираа пред нашиот фото-објектив, некои гордо, други помалку срамежливо, ама ќе се согласите дека сите се – одлични фотомодели! Преубави, презгодни и преслатки.

Израдувајте ги дечињата викендов со прошетка. Во меѓувреме, ѕирнете кој таму ве чека, и тоа – со голема радост. 

Фото: Виктор Поповски

Фото: Виктор Поповски

Фото: Виктор Поповски
Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк
Видео на денот