ГАЛЕРИЈА | Доделени филмските награди BAFTA: „The Power of Dog“ е најдобар филм на годината

Британската академија за филмски и телевизиски уметности (BAFTA) вчеравечер ги додели годинашните награди за филмска уметност. Свечената церемонија се одржа во лондонскиот „Алберт Хол“, а водителка на настанот беше актерката Ребел Вилсон. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Филмот „The Power of Dog“ на режисерката Џејн Кемпиен ја освои наградата за најдобар филм, а … Продолжи со читање ГАЛЕРИЈА | Доделени филмските награди BAFTA: „The Power of Dog“ е најдобар филм на годината