Гачевски до Шкендија: Плачете малку и вие…(ФОТО)

Македонскиот фудбалски шампион Шкендија иако повеќе доминантен, со повеќе шанси, на крајот не успеа да ја оправда фаворитската улога и со два порази од претставникот на Луксембург, Дуделанж, доживеа елиминација во второто квалификациско коло на ЛЕ.

Ваквото испаѓање на тетовските „црвено-црни“ веднаш го коментираше голманот на еден од најголемите ривали на Шкендија на домашната сцена, Вардар, Филип Гачевски.

Тој на својот фејсбук профил повторно удри кон тетовскиот тим, односно го потсети за една неправда што се случи во минатата сезона во дербито од 19 коло кога Шкендија забележа минимална победа.

Тогаш на Вардар не му беше признат гол, судијата Мечкаровски и неговите помошници не видоа такво нешто по идарот на Филип Најдовски. Токму овие моменти ги споделува Гача…

Прочитајте и...  Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)
facebook.com/gaca.gaca
facebook.com/gaca.gaca

– Сите се правеа слепи пред очигледните неправди, ама Господ е голем и праведен. Ние и нашите навивачи плачевме пред огромните неправди кон нашиот клуб, а сега плачете малку и вие…КАРМАТА Е ЧУДО!!!!

(Фејсбук статус на авторот)

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат