Гача: Ова е голем срам за македонскиот фудбал! (ФОТО)

Во средата во рамките од реваншот во осминафиналето од Купот на Македонија, Шкендија триумфираше над Вардар со 1:0. Првиот дуел заврши нерешено 2:2.

Стрелец на победничкиот гол беше Агим Ибраими, а со оваа елиминација не можеше да се помири голманот на ФК Вардар, Филип Гачевски.

принтскрин/facebook.com/gaca.gaca.5

Како што информира „Вардар фанс“, повторно немили сцени и инциденти го одбележаа ова дерби. Момчињата кои се задолжени да ги враќаат топките, наместо да го прават тоа, очигледно на мечот беа поставени да провоцираат и да местат голем инцидент.

– Ова што се случуваше на денешниот меч во Тетово е голем срам за македонскиот фудбал. Мислам дека ФФМ и луѓето кои го водат фудбалот треба да се запрашаат и да одлучат до кога вака. Глава горе момци, секоја чест!!- напиша Гачевски на Фејсбук.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат