ФУТСАЛ НОКАУТ: Директно со нога во глава..и на крајот само жолт картон!? (ВИДЕО)

Во дуелот помеѓу екипите на Коринтијанс и Сао Карлос дојде до класичен нокаут!

Играчот на Коринтијанс, Батаља со нога го погоди Фернандињо во главата, кој веднаш падна како покосен на подот и не покажуваше никакви знаци на свест.

Следуваше паника, му беше укажана помош на несреќниот играч на Сао Карлос, а потоа беше префрлен во болница.

Батаља подоцна како што велат информациите добил само жолт картон!

Прочитајте и...  „Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат