Фуриозната Естрада: За седум секунди ја нокаутираше противничката! (ВИДЕО)

Дефинитивно еден од најбрзите, доколку не и најбрз нокдаун во историјата на женскиот бокс..

Американската боксерка Сениеса Естрада испиша историја на овој спорт, за само седум секунди ја совлада Миранда Едкинс.

Веднаш што започна борбата, Естрада фуриозно тргна кон нејзината противничка и со неколку брзи удари ја испрати Едкинс на подот.

Како јагне против лав. Готово е. Еден од најбрзите нокаути во историјата на женскиот бокс – беа зборовите на коментаторот.

Прочитајте и...  Куман: Барса не може да биде фаворит во Лигата на шампионите!

Поврзани вести

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат

Лацио повторно во ЛШ: УЕФА потсети на мајсторијата на Пандев против Реал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Слободен печат

Солскјер изненади со списокот на играчи пред дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар