Фудбалерките до 17 години од Португалија се враќаат со 27 примени голови и ниту еден постигнат

Фото: ФФМ

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 17 години продолжи да реди порази и тоа убедливи со многу примени голови.

Денес избраничките на Катерина Милеска беа поразени од Унгарија со 7:0 и тоа беше трет натпревар на квалификацискиот турнир за ЕП кој се одржува во Лисабон, Португалија.

Турниорот го отворивме со највисокиот пораз и тоа 13:0 од Германија, а потоа со 7:0 подобри од нашите фудбалерки беше и Португалија. Кога се ќе собере, дома нашата репрезентација се враќа со 27 примени голови и ниту еден постигнат.

Составот во кој отпатува Македонија на турнирот:

Голмани: Ведрана Комненова, Мери Васева;

Одбрана: Слаѓана Ѓорѓиева, Ива Јованоска, Мина Коваческа, Елена Љондевска, Михаела Марковска, Мила Панева, Катерина Петкова;

Среден ред: Теона Галабовска, Ива Јосифова, Рона Рустеми, Никица Трендова, Васка Василева, Ева Величкова;

Напад: Ана Борзоска, Мелиса Милица Димитриски, Анастасиа Илиевска, Настасја Накова, Јована Павловска.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот