Фудбалерките без Андонова на мегдан против Австрија - Слободен печат

Фудбалерките без Андонова на мегдан против Австрија

Селекторот на Македонија, Кирил Изов вели дека подготовките се одвиваат во најдобар ред и се надева во борба до крај, иако на овој натпревар нашата селекција ќе биде ослабена без капитенката Наташа Андонова и Романа Трајковска.

– Веќе неколку денови се подготвуваме во Скопје за претстојниот натпревар против Австија. Нашата репрезентација е ослабена за овој дуел бидејќи не можеме да сметаме на капитенката Наташа Андонова поради повреда, а од истата причина ја немеме ниту Романа Трајковска. Австријките се силна репрезентација, фаворити за победа на утрешниот дуел, но сепак се надевам дека ќе се бориме во текот на сите 90. минути и ќе биде убав фудбалски натпревар на Националната арена – вели селекторот на женската репрезентација на Македонија, Кирил Изов.

Прочитајте и...  Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Во нашата група лидер е Австрија со шест бода, исто како и Србија додека Македонија се наоѓа на делба на третата позиција со три бодови од три средби.
Македонија и Австрија играат в петок од 18:00 часот во Националната Арена “Тодор Проески”.

Прочитај повеќе

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат