Фудбалерите на Динамо Загреб контра управата, тајно донираа 120.000 за детски респиратори

Управата на хрватскиот шампион вчера го отпушти целиот стручен штаб на првиот тим освен тренерот Ненад Бјелица, бидејќи не се согласија на намалување на платите додека трае пандемијата на коронавирусот.

На намалување не се согласија ниту фудбалерите чиј капитен е македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми по што наидоа на голема осуда од јавноста.

Но, денеска фудбалерите на Динамо и тренерот Бјелица донираат 122.500 евра за набавка на детски респиратори за три болници во Загреб и ги освоија симпатиите на медиумите.

Прочитајте и...  Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Коронавирусот зеде уште една фудбалска жртва, претходно му починаа и татко му и вујко му

Слободен печат

Навивачите на Црвена звезда со неверојатно пиротехничко шоу ја прославија титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Слободен печат

Бунт против Погба, соблекувалната на Реал не го сака во тимот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен печат

Федерер повеќе заработува од Роналдо и Меси

Слободен печат

Мајката на Нејмар му ги прости гревовите на поранешното момче, планира и венчавка

Слободен печат

НБА лигата продолжува на 31 јули и тоа со плеј-оф

Слободен печат

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат