Фудбалерите го одработија последниот тренинг пред Австрија (ФОТО) – Слободен печат
СпортФудбал

Фудбалерите го одработија последниот тренинг пред Австрија (ФОТО)

Репрезентацијата на Македонија го одржа официјалниот тренинг на ”Ернст Хапел” стадионот во Виена каде утре од 20:45 часот играме против Австрија во натпревар од квалификациите за ЕУРО 2020. Без многу првотимци кои недостасуваат поради повреди и картони, селекторот Игор Ангеловски со својот стручен штаб ги изработија последните подготовки пред утрешниот натпревар против Австрија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Исто прочитајте

Close
Close