Фудбалер за малку ќе останеше без глава (ВИДЕО) - Слободен печат
СпортФудбал

Фудбалер за малку ќе останеше без глава (ВИДЕО)

Фудбалерот на Лудогорец, Козмин Моци предизвика хаос на дербито од бугарскиот шампионат кој неговиот тим како гостин го совлада Левски Софија со 2:0. Моци во 80. минута го постигна вториот гол за својот тим од удар од белата точка, а со прославата ги испровоцира домашните навивачи кои сакаа да се пресметаат со него.

Тој со раширени раце гледаше кон трибината каде  се сместени навивачите на Левски, кои важат за најопасни во Бугарија. Неговиот потег прво не им се допадна на фудбалерите на Левски кои сакаа да се пресметаат со Романецот, а дел од навивачите ја прескокнаа заштитната ограда и тргнаа кон него но редарите и полицијата со крајни напори спречија линч на Моци.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close