Фрижидер кој чини колку една гарсониера! (ФОТО)

Еден фрижидер со специфичен дизајн, но и цена од 38.000 евра, ги засени експонантите на повеќе од 500 излагачи во 38 земји на саемот за мебел оваа година во Србија.

На Белградскиот саем вчера беше отворен 57 Меѓународен саем за мебел, опрема и внатрешни декорации, а посетителите во текот на наредните 6 дема ќе можат да видат производи на повеќе од 500 дизајнери.

Секако, најголемо внимание привлече убедливо најскапиот експонат – фрижидер со специфичен дизајн и уште поспецифична цена од 38.000 евра.

Снежана Крстиќ/Ras Srbija

Тој успеа да засени огромен број на експонати и секако неговите штанд беше еден од најпосетуваните. Но, кога посетителите ја дознале неговата цена тие можеле само да се сликаат со него, бидејќи нели не секој е спремен да даде толку пари за апарат во домаќинството.

Прочитајте и...  „Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Насликан е со дела на италијанскиот уметник Џанфранк Фиоре, со елементи од средновековна сицилијска традиција. Деликатните цветни мотиви во впечатливи бои, со огнено црвени и портокалови тонови, посетителите ги оставаат без здив, па многумина коментираат како овој експонат ја преминува својата основна функција – уред за разладување храна – и не претставува само технички производ, туку и вистинско уметничко дело.

Снежана Крстиќ/Ras Srbija

Во склоп на проектот за кој без сомнение ќе се зборува во иднина, две куќи креирале цела колекција на домаќински уреди, како тостер, блендер, соковник, аспиратор, со историски мотици, духовности и сицилијански пејзажи.

Снежана Крстиќ/Ras Srbija

Еден таков пример е и блендерот кој чини 730 евра, а тостерот е 615 евра.

Прочитај повеќе

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат

Цел свет ги гледа овие видеа: Ги собира бројките од часовникот и добива неверојатен број, секогаш истиот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Слободен печат