Фрчкоска: Ја однеле Јанева во ДЗР без никаква најава, не и биле овозможени нејзините права

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која е дел од одбраната на Катица Јанева, во изјава за Фокус вели дека Јанева била исплашена кога без најава и покана била однесена во Државниот завод за ревизија (ДЗР) на наводен работен состанок.

Адвокатката вели дека на таквиот состанок иако нејзиното присуство не е задолжително, таа била однесена со полиција и не и биле овозможени нејзините права.

-Јанева во знак на револт и била исплашена кога видела јавен обвинител на лице место. За нас е нејасно зошто на наводно работен состанок во Државниот завод за ревизија присуствувал јавен обвинител, вели Фрчкоска.

Јанева пред ревизорите се соблекла по долна облека, дадена и е инекција за смирување

Прочитајте и...  МОН: Со законските измени се овозможува непречено одвивање на наставата и во вонредни околности

Прочитај повеќе

Екс министерот за финансии Тевдовски заминал во Вашингтон да работи во ММФ

Слободен печат

Сноуден негира: Не се согласив да и дадам пет милиони долари на американската влада

Слободен печат

Болсонаро: Домородците се виновни за пожарите во Амазонија, а медиумите за ширење паника за пандемијата

Слободен печат

Фејсбук предупреди на можно повлекување од Европа

Слободен печат

Проценка на ЦИА: Путин ќе ги насочи операциите кон оцрнување на Бајден

Слободен печат

Централен регистар: „Не постојат компании регистрирани по етничка основа“

Љубиша Николовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Состојбата со коронавирусот се влошува, можно воведување на нови рестрикции

Родителите на децата до шест години и хронично болните од денеска се враќаат на работа

Слободен печат

Берлин не се согласува со нови услови и критериуми за Скопје, ЕУ со помош од 120 милиони евра

Слободен печат

Во Собранието продолжува седницата за избор на заменици министри

Слободен печат

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд и грмежи

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат