Французите со понуда за „романтичарот“ Тошевски

Како што пренесува францускиот веб портал „lepetitlillois.com“, екипата на Лил која настапува во најсилната „Лига 1“ има понуда за играч на Работнички.

Станува збор за 18-годишниот Давид Тошевски за чии услуги Лил нуди 500.000 илјади евра.

Воедно дека уште неколку клубови ја следат ситуацијата со македонскиот фудбалер кој потврди за истиот извор дека сè уште не ја донел одлуката за својата иднина.

Сезоната во француското првенство предвреме заврши поради пандемијата на Ковид-19, а Лил се наоѓаше на четвртото место на табелата.

Во „Лига 1“ веќе настапува еден наш интернационалец, тоа е Влатко Стојановски кој ги брани боите на Ним.

Прочитајте и...  Златан ги малтретирал соиграчите во репрезентацијата, се плашеле да повикаат полиција

Прочитај повеќе

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат

Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат

Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Слободен печат

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат