Французите што останаа без работа од државата ќе добиваат 70 проценти бруто плата

Франција би можело да доживее најтешка рецесија до сега од 1945 година, тврди францускиот министер за економија.

Бројот на лица кои останаа без работа поради корона вирусот во земјата порасна на 5 милиони.

Франција би можело да доживее најтешка рецесија до сега од 1945 година, тврди францускиот министер за економија.

Владата донесе мерка со која се предвидува на сите кои ја изгубиле работната позиција да им додели по 70 отсто од својата бруто плата со цел да им ги надомести загубите.

Прочитајте и...  Дополнета Уредбата за јавен превоз на патници: Маски и ракавици се задолжителни

Прочитај повеќе

Расте невработеноста во во ЕУ и еврозоната

Слободен печат

Царовска апелираше на засилено присуство на инспекторите на терен во насока на почитувањето на мерките и протоколите

Слободен печат

Османи: Преговарачката рамка на ЕУ ќе биде објавена на 9 или 10 јуни

Слободен печат

Затворена уште една конфекција во Штип со 250 вработени

Слободен печат

До 1 јули Грција речиси целосно ќе се врати во „новата нормалност”

Слободен печат

„Рено“ успеа да се извлече од кризата: Државата му обезбеди кредит од 5 милијарди евра

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕК го класифицира Ковид-19 како „средна закана“, силни критики во Европарламентот

Слободен печат

Во секоја фирма ќе мора да има ковид-координатор

Весна Дамчевска

Османи: Вонредната состојба да се искористи за максимален фокус врз здравственото прашање, но и за комуникација меѓу партиите

МИА Агенција

Основачот на „Зум“ за еден ден заработи 800 милиони долари

Слободен печат

Избрана новата Влада на Косово предводена од Авдулах Хоти

Слободен печат

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција