Французите го респектираат Вардар

Вардар денеска ја започнува одбраната на титулата во Лигата на шампионте и тоа со добрто познат тим, францускиот Монпелје против кого ја отвори и минатата сезона.

Соамиот податок дека Вардар во Франција оди како европски шампион е доволно за тренерот на Монпелје, Патрис Канаје, фаворитската улога да им ја препупшти на „црвено-црните“.

– Сакаме со победа да ја започнеме сезоната во ЛШ, но противник ни е најдобриот тим во Европа, Вардар. Знам што зборувам, тие имаат освоено две титули во ЛШ во последните три години и едно полуфинале кое го загубија од нас со само еден гол разлика.

Вардар е тим со голема ментална сила и неверојатна натпреварувачка моќ. Тие се како камелеон, кој знае како да ја наметне својата игра, но и доколку тоа не се случи, знаат експресно да се адаптираат на противникот. Откако ќе ја пронајдат слабата точка на противникот, тоа го користат постојано за да дојдат до посакуваниот резултат- вели тренерот на Монпелје, Канаје.

Прочитајте и...  Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Прочитај повеќе

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат