Францускиот носач на авиони „Шарл де Гол“ има 50 случаи на заразени со коронавирус

На францускиот носач на авиони „Шарл де Гол” има регистрирано 50 случаи на заразени со новиот коронавирус, соопштија властите.

Тројца морнари се евакуирани „како превентивна мерка”. Направени биле 66 тестови врз морнари од бродот.

Ниту еден од 50-те членови на екипажот што се позитивни на Ковид-19 досега не е во „критична состојба”, се вели во соопштение.

Потеклото на заразата на бродот се уште не е утврдено.

Прочитајте и...  Нови 16 заболени од коронавирус, три лица починаа, 14 се излечени

Прочитај повеќе

Ковачевски: ЕВН никогаш нема да наплати од корисниците повеќе од потрошеното, по завршување на вонредните мерки сметките ќе се израмнат (ВИДЕО)

Слободен печат

Британската Влада нема да го зголеми бројот на субвенционирани работници кои се на принуден одмор

Слободен печат

На изборите за датум најверојатно ќе победи 5 јули!

Соња Христовска Угриновска

Естонија со апликација за дигитални имунолошки пасоши

Слободен печат

Вамен: Најголем пад на економијата во Данска од Втората светска војна

Слободен печат

Ирските пабови пред банкрот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Трамп најави повлекување на американските војници од Авганистан

Слободен печат

Историски план на Макрон: Осум милијарди евра помош за производителите на автомобили

Слободен печат

Укинат полицискиот час, бројот на заразени од Ковид-19 надмина две илјади

Слободен печат

Владата треба да направи проценка дали е потребна нова вонредна состојба, исход за датум за избори

Слободен печат

Облачно време со дожд и ветер, температура до 22 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат