15 C
Скопје

Франција ги прекина сите летови со Бразил

Поради стравувањата поврзани со бразилската мутација на коронавирусот Франција ги прекина летовите меѓу двете земји, јави дописникот на МИА.

Париз одлучи да ги прекине „до дополнително известување” сите летови меѓу Бразил и Франција поради загриженоста околу бразилската мутација на „Ковид-19″, соопшти денеска францускиот премиер Жан Кастекс.

-Забележуваме дека ситуацијата се влошува и затоа решивме да ги прекинеме сите летови меѓу Бразил и Франција до дополнително известување, објасни шефот на Владата за време на пратеничките прашања во Собранието.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар