Францускиот министер за здравство позитивен на ковид

Францускиот министер за здравство Оливие Веран/ Фото EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Францускиот министер за здравство Оливие Веран изјави дека е позитивен на коронавирусот.

Тој на Твитер потврди дека е заразен и дека е во самоизолација.

– Ќе продолжам да ги извршувам обврските од далечина – додаде Веран.

Ројтерс претходно објави дека францускиот министер е позитивен на ковид, а Веран сега ја потврди таа информација.

Видео на денот