ФОТО+ВИДЕО | Уметницата беше спектакуларна: Целата публика во Торино аплаудираше со Констракта

Српската претставничка Ана Ѓуриќ, позната како Констракта, успешно се пласираше во финалето на музичкиот натпревар Избор на песна за Евровизија, кое ќе се одржи на 14 мај во Торино, Италија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber За време на нејзината изведба на песната „In Corpore Sano“ во второто полуфинале, во кое настапи под реден … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Уметницата беше спектакуларна: Целата публика во Торино аплаудираше со Констракта