ФОТО+ВИДЕО: Топката за финалето во Лигата на шампионите ќе има натпис „Мир“

Топката што ќе се игра во финалето на Лигата на шампионите ќе биде понудена на аукција по натпреварот, а целиот приход ќе оди во Високата комисија на Обединетите нации за бегалци од Украина, соопшти „Адидас“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Зборот „Мир“, на англиски и кирилица, ќе ја краси топката со која играчите … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО: Топката за финалето во Лигата на шампионите ќе има натпис „Мир“