ФОТО+ВИДЕО | Талибанците ослободиле приведени авганистански новинари откако ги тепале

Талибанските милитанти физички малтретираа најмалку двајца авганистански новинари од популарен локален весник во Кабул, бидејќи известувале за протестот на активистките за женски права, јави ДПА. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber – Траги од десетици кабли и камшици се на лицата и главите на двајцата колеги од Етилаатроз. Ги донесовме во канцеларија слаби и … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Талибанците ослободиле приведени авганистански новинари откако ги тепале