ФОТО+ВИДЕО | Сенегал е елиминиран, но навивачите на трибините беа вистински хит

Фото: EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Фудбалерите на Сенегал вечерва беа поразени во натпреварот против Англија со 3:0 и така својот настап на Мундијалот го завршија во осминафиналето.

Меѓутоа нивните навивачи беа вистински хит на трибините поради шареноликата кореографија. Иако на нивните миленици не им одеше на теренот тие приредија вистинска забава на трибините.

Фото: EPA-EFE/Tolga Bozoglu
Фото: EPA-EFE/Noushad Thekkayil
Фото: EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Видео на денот