ФОТО+ВИДЕО | Се запали автомобил позади порта Аеродром

Пожар во Аеродром / Фото: Архива на Слободен печат

Попладнево голем пожар настана крај станбена зграда во скопската населба Аеродром. Се запали автомобил кој бил на паркинг, со тенденција да зафати и друг автомобил до него.

Се уште не е познато што го предизвикало пожарот.

Екипите се на терен. Пожарот е изгаснат и нема штета на околните станови.

 

Видео на денот