ФОТО+ВИДЕО | Сара Мејс ужива со семејството на егзотичен одмор во Египет: Денешниов ден ми беше еден од најубавите во животов мој

сара мејс
Фото: Принтскрин / Instagram

Нашата пејачка Сара Мејс деновиве ужива во убавините на Хургада, Египет заедно со својот сопруг, водителот Димитар Атанасовски и нивната ќерка Илина.

Славниот македонски пар активно споделува моменти од својот летен одмор. Димитар и Сара на социјалната мрежа „Инстаграм“, со своите пријатели и обожаватели споделуваат интересни фотографии и кратки видеа со кои ја доловуваат прекрасната тропска атмосфера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Оние кои ги следат, знаат дека двајцата сопружници се љубители на бројни спортски активности, a очигледно годишниот одмор не ги оддалечува од својата пасија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Одмооор! Ура!“, напиша Сара во описот на првата фотографија од летниот одмор, а нејзините обожаватели и пријатели не ја криеја својата воодушевеност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Среќа е да имаш ќерче“, напиша пејачката позирајќи со својата ќерка Илина, праќајќи топли поздрави од Египет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Денешниов ден ми беше еден од најубавите во животов мој… Немам зборови колку беше убав… и денов и моиве двајца и луѓево тука и работите што ги видовме и нештата што ги искусивме… приказна… Ги гледам видеава и сликиве сега и си викам е ај што да шернам? П.С многу ми е жал што видеава се скратени (од горе и долу, ради форматот на инстаграм), инаку уште повеќе „рајска градина“ се коралниве гребени во живо…“, напиша Сара Мејс во галеријата од фотографии и видеа.

 

Видео на денот