ФОТО+ВИДЕО | Протест во Мелбурн со неочекуван пресврт: Полицајците бегаат со возила, демонстраните нападнаа со шишиња и камења

Неколку стотици демонстранти вчера втор ден по ред се собраа на улиците во Мелбурн. Тие протестираат против рестриктивните мерки воведени поради коронавирусот, што директно го загрози нивното постоење, пренесува Ројтерс. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Синоќешните протести ескалираа кога демонстрантите се судрија со полицијата. Тие се незадоволни бидејќи властите ја донесоа одлуката за … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Протест во Мелбурн со неочекуван пресврт: Полицајците бегаат со возила, демонстраните нападнаа со шишиња и камења