ФОТО+ВИДЕО | Пендаровски – Мишел: Прифаќањето на францускиот предлог ќе овозможи отворање на првата фаза од пристапните преговори

Претседателот Стево Пендаровски и претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел на денешната средба во Скопје се согласиле дека прифаќањето на францускиот предлог ќе овозможи отворање на првата фаза од пристапните преговори, со што фактички ќе се одблокира ЕУ интеграцијата на нашата земја. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Покрај ова, отворањето на првата фаза … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Пендаровски – Мишел: Прифаќањето на францускиот предлог ќе овозможи отворање на првата фаза од пристапните преговори