ФОТО+ВИДЕО | „Една љубов – еден живот“: ФК Вардар го слави 75 роденден

„Комити“ го слават јубилејот 35 години/фото: facebook.com/FKVardarSkopje

Како што беше и најавено, денеска на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје се слави 75 години постоеше на фудбалскиот клуб Вардар.

„Црвено-црните“ во прекрасна атмосфера создадена од верните „Комити“ го играа натпреварот против Железничар од Босна и Херцеговина и против кои славеа со 2:0.

Исто така „Комити Запад“ го слават 35 роденден, годинава се слави и нивниот јубилеј, 75 роденден на ФК Варддар, како и пет години од првата европска титула на ракометарите на Вардар.

Вардарови песни ечат на трибините, низ улиците на Скопје, преплавено со црвено-црни знамиња, шалови, дресови.

ФК Вардар, најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија: „Една љубов – еден живот“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот