ФОТО+ВИДЕО: Асфалтот „проголта“ автобус во Солун

Заглавен автобус во Солун/ Фото GIANNIS PAPANIKOS / TANJUG/AP

Автобус што превезувал работници од нафтена рафинерија во Солун денеска паднал во дупка на патот, која била предизвикана од обилните дождови, но нема повредени, објавија властите. 

 Во моментот на несреќата во автобусот имало 15 лица, пренесува АП.  

Заглавен автобус во Солун/ Фото GIANNIS PAPANIKOS / TANJUG/AP

Обилните дождови предизвикаа поплави во Атина и други делови на Грција, а поради невремето беа затворени бројни патишта. 

Втор ден невреме во Грција, еден исчезнат на островот Евија