ФОТО+ВИДЕО | Алкараз се повреди, па Ѓоковиќ издоминира за седмо финале на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финалето на Ролан Гарос откако денес со 3:1 во финалето го совлада Карлос Алкараз кој во овој момент е број еден на АТП листата. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Aлкараз имаше сили само за посериозен отпор во првиот и вториот сет. Првиот сет Ѓоковиќ го доби со 6:3, … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Алкараз се повреди, па Ѓоковиќ издоминира за седмо финале на Ролан Гарос