ФОТО+ВИДЕО | „Аце, Аце“ ечи среде Мелбурн: Татјана Лазаревска праќа топли поздрави од Австралија

татјана лазаревска
Фото: Принтскрин/Инстаграм

Познатиот фолк пар Татјана Лазаревска и Новица Василевски иако веќе со години живеат и работат во Австралија тие ја носат својата татковина секаде со себе изведувајќи ги најубавите македонски нумери.

ФОТО | Австралија им годи: Фолк пејачката Татјана Лазаревска со фотки од пораснатите синови

Татјана е активна на социјалните мрежи каде постојано споделува дел од нивниот приватен и професионален живот.

По повод новогодишните и божиќните празници тие неуморно ја забавуваат публиката. Нашинците во Австралија со радост го чекаат секој следен настап на веселото сопружничко дуо.

Лазаревска на својот инстаграм-профил сподели видео од нејзин настап среде Мелбурн пеејќи ја добро познатата песна „Аце, Аце“ во друштво на весел Дедо Мраз и саксофонист.

Со специјално видео обраќање им ја честиташе и новата година на своите бројни пријатели и обожаватели.

„Среќна нова година. Многу здравје среќа и љубов. Ве сака Татјана Лазаревска“, посака пејачката.

 

Видео на денот