-2 C
Скопје

ФОТО|Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац приредија вистинска новогодишна бајка! Погледнете ја зимската магија во домот на пејачките

Бројни познати личности веќе започнаа со украсување на своите домови за Нова Година. Една од нив е и Јелена Карлеуша која својот дом го направи во новогодишна бајка и покрај различните украси и големата елка, постави и знак ЈК.

Во сличен стил на Карлеуша, со бели и златни украси, својот дом го разубави и нејзината колешка Наташа Беквалац, која исто така се пофали на социјалните мрежи.

Јелена буквално мислела на секој агол од нејзината вила на Дедиње, па целата куќа ја украсила во нежни тонови. Нема сомнение дека пејачката и нејзините ќерки уживале во украсувањето на својот домот.

Од друга страна, Наташа ја покажа својата новогодишна елка и како ужива на каучот со новогодишни чорапи.

Прочитајте и...  ФОТО | Роберто Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

Елката на пејачката е огромна, со неколку украси во нежни тонови, а судејќи според реакциите, на многумина им се допадна. Наташа во описот на фотографијата се прости од оваа година.

  • Добро утро и среќна Нова 2021 година. Сакам сите да бидеме здрави. Би сакалa повторно да ги гушнам мама и тато. Научивме многу, драга 2020 година додека траеше, благодарам, затоа се збогувам со тебе толку долго и свечено. Благодарам и збогум – напиша пејачката под фотографијата.

Погледнете ја прекрасната новогодишна атмосфера во домот на пејачките:

Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е bekvalats1-813x1024.jpg
Наташа Беквалац/Инстаграм
Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е karleusha-jk1-581x1024.jpg
Јелена Карлеуша/Инстаграм
Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е karleusha-jk2-590x1024.jpg
Јелена Карлеуша/Инстаграм
Оваа слика има празен alt атрибут; Името на датотеката е karleusha-jk3-595x1024.jpg
Јелена Карлеуша/Инстаграм

Поврзани вести

ВИДЕО I Jапонскиот оперски пејач Казухиро со нова изведба на уште една македонска песна: „Ако умрам ил’ загинам“

Слободен печат

ВИДЕО | Рецепт за леб со путер: Воздушен и мек, а притоа останува свеж три дена!

Слободен печат

Како да се биде повторно љубезен во овој нељубезен свет?

Слободен печат

ФОТО | Роберто Орданоски не и дава мир на Агнеса: „Кога ќе престанеш да се глупираш?“

В.Т.

10 симптоми што укажуваат на почеток на Алцхајмерова болест

Слободен печат

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Остави Коментар