ФОТОГРАФИЈА НА ДЕНОТ: Плоштадот „Македонија“ низ објективот на фотограф од National Geographic

NatGeo/Instagram
NatGeo/Instagram

Скопскиот плоштад осамна на инстаграм-профилот на  светски познатиот  магазин „National Geographic“

Фотографијата која е фатена во миг на зајдисонце, е сликана на градскиот плоштад „Македонија“ во чиј кадар е балон во облик на срце и малечка силуета на девојче.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by National Geographic (@natgeo)

Фотографијата е направена од фотографот Мухамед Мухајзен, двократен добитник на Пулицер за новинска фотографија.
И на неговиот официјален инстаграм-профил, сподели „стори“ со фотографијата која доби безброј убави коментари и од нашата инстаграм-заедница.

Printscreen/Instagram
Printscreen/Instagram

Почестени сме да го имаме Скопје на профилот на светски познат магазин!

Видео на денот