Фотографиите од венчавката на славниот пар тргнати од интернет: На тоа место се случувале ужаси! (ФОТО) - Слободен печат

Фотографиите од венчавката на славниот пар тргнати од интернет: На тоа место се случувале ужаси! (ФОТО)

Блејк Лајвил (32) и Рајан Рејнолдс (43) се венчаа во 2012 година во Јужна Каролина на „Boone Hall“ плантажата на која е снимен познатиот филм „The Notebook“.

Меѓутоа, нивните фотографии од венчавката се тргнати од неколку интернет страници, а сега и од познатата мрежа „Принтерст“.

Како што се наведува, причината за тоа било локацијата на која се венчале, бидејќи на таа плажа некогаш живееле робови. Со други зборови, на тоа место е забележано едно од најголемите кршења на човековите права.

Фото: Профимедиа

– Венчавката би требало да слави љубов и заедништво, а историјата на плантажите дефинитивно не го претставува тоа – заклучиле поедини социјални мрежи.

Инаку Блејк и Рајан важат за еден од најубавите и најсакани холивудски парови.

Нивната љубов е инспирација за многумна, а парот има три деца – ќерката Инез, синот Џејмс и уште една ќеркичка од неколку месеци.

Прочитај повеќе

ЛУКСУЗ НА МАЛДИВИТЕ: Еве како ужива Лепа Брена со семејството (ФОТО)

Слободен печат

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Слободен печат

Урната на Неда Арнериќ положена во Алејата на заслужни граѓани: Пријателите и колегите за последен пат се збогуваа од актерката (ФОТО)

Слободен печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Романтични комедии од деведесеттите од кои никогаш нема да се заситиме (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралското семејство и прекарите: Меган Маркл добила понижувачка „титула“

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − fourteen =

Прочитај повеќе

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Слободен печат

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Слободен печат

Чувајте го својот брак: Адвокатите велат дека јануари е „месец на разводи“

Слободен печат

Модна икона на црвениот тепих, а на улица не би ја препознале! (ФОТО)

Слободен печат

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Слободен печат

„Тој е Селин Дион и Андреа Бочели во едно тело“: Филипинец го отпеа дуетот и jа воодушеви Америка (ВИДЕО)

Слободен печат