Фотографиите од Јанева на граница се СТАРИ ТРИ ГОДИНИ - Слободен печат

Фотографиите од Јанева на граница се СТАРИ ТРИ ГОДИНИ

Фотографиите кои кружат на социјалните мрежи, а на кои се гледа обвинителката Јанева на граничен премин не се нови.

Всушност, постари се од три години, а во тоа време и дел од медиумите веќе ги имале објавено истите фотографии.

Овие фотографии привлекоа внимание со оглед дека Јанева деновиве исто така беше на одмор на Грција, додека истовремено нејзиниот глас се слуша во снимките објавени од Ла Верита за случајот „Рекет“.

Се уште е непознато дали Јанева се вратила во земјава, но во меѓувреме стручната јавност смета дека постојат доволно основи и индиции врз неа да биде изречена одредена меркa како одземање на пасошот, па дури и притвор, наведува Фокус.

Прочитајте и...  Мицкоски: Се знае кој е главниот организатор, инспиратор, сценарист на целиот случај „Рекет“

Прочитај повеќе

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Слободен печат

Напуштениот брод кој повеќе од една година низ Атлантикот пловеше без екипаж „уловен“ во Ирска

Слободен печат

Бектеши: ДУИ нема да формира коалиција со ниту еден субјект што ќе се обиде да го негира Преспанскиот договор

Слободен печат

Сандерс со убедливо водство кај демократите

Слободен печат

Путин го разреши својот советник Сурков, креаторот на „вертикална моќ“

Слободен печат

Трамп помилува седум лица, ја намали и затворската казна на Род Благоевиќ

Слободен печат

Остави Коментар

9 + шест =

Прочитај повеќе

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен печат

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Слободен печат

Светската здравствена организација ја пофали Кина за мерките против коронавирусот

Слободен печат

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат