Фотографии поради кои Американците мислат дека нема лесно да се изборат со короната! (ФОТО)

Порастот на бројот на новозразени од Ковид – 19 во САД е поради непочитувањето на препораките да се носат маска и да се држи растојание, изјави неодамна главниот експерт за заразни болести, Ентони Фаучи, а кога ќе ги видите следните фотографии кои се направени таму, ќе ви стане јасно зошто изјавил така.

Продавница која се промовира со тоа што тврдат дека кај нив „маските се забранети“.

Погледнете неколку фотографии од Америка и многу работи ќе ви станат појасни за големите бројки на заразени луѓе.

Прочитајте и...  Рохани со остар говор спрема Вашингтон: Иран под притисок на САД се чувствува како Џорџ Флојд

Прочитај повеќе

Убаво мириса и лечи: Сите го имате ова растение, а не знаете дека е ефикасно за алергии на домашна прашина

Слободен Печат

Дилема на многу родители: Дали зимава против грип треба да се вакцинираат и децата?

Слободен печат

Дневен хороскоп за 23 септември: Почнувате да го гледате животот од нова перспектива

Слободен печат

Виц на денот: Фрижидер

Слободен печат

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат