ФОТОГАЛЕРИЈА | Скопје се гради и на пеколни температури

Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ

Високите температири во цела држава не се причина да прекинат градежните работи. Се гради и на + 36 степени, посебно во главниот град. Погледнете каква е состојбата на скопските градилишта низ камерата на „Слободен печат“.

Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ
Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ
Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ
Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ
Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ
Градежни работници/ Фото: Слободен печат / Слободан Ѓуриќ

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот