12 C
Скопје

ФОТОГАЛЕРИЈА: Мадрид претворен во зимска земја на чудата, граѓаните се скијаат по улиците

Мадрид вчеравечер го погоди снежно невреме какво не е забележано уште од 1971 година.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Улиците се затрупани со снег, а стотици автомобили, како и градските автобуси останаа блокирани во снегот.

Затворени се парковите поради опасност од паѓање на дрвјата.

Многу граѓани се изненадени од обемните снежни врнежи и немаат лопати за чистење на улиците ниту соодветна облека за престој на отворено.

Зимите во Мадрид обично се суви. Снег последен пат паѓал пред 10 години.

СНЕЖНА БУРА „ФИЛОМЕНА“ БЕСНЕЕ ВО ШПАНИЈА: Вонредна состојба во Мадрид

 

Прочитајте и...  Најмалку 64 политичари се убиени во Мексико во последните шест месеци

Поврзани вести

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

Најмалку 20 загинати во експлозија на автомобил-бомба во Могадишу

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

СЗО: Целиот извештај со резултати од истрагата за потеклото на коронавирусот во Кина ќе биде презентиран следната недела

Слободен печат

ВИДЕО: Трагедија во Флорида: Се сруши покривот на училиште, најмалку 12 повредени од кои 7 се деца

Илинка Иљоска

ФОТО: Племе во кое жените не се капат и со косата го покажуваат брачниот статус

Слободен печат

Остави Коментар