фото

фото

ГАЛЕРИЈА Триесет и две години од несреќата во Чернобил

Украинците пред два дена одбележаа 32 години од несреќата во нуклеарната централа во Чернобил која се случи во раните утрински часови на 26 април...

Титулата останува во Скопје

РК Вардар ја одбрани титулата во СЕХА лигата на домашен терен совладувајќи го ППД Загреб со 26-24.

Не пропуштајте

Придружете ни се Facebook