ФОТО | Запознајте ги децата на Сара Џесика Паркер: Синот од оваа година е бруцош

EPA
Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Познатата актерка Сара Џесика Паркер, или попозната како Кери Бредшо од серијата „Сексот и градот“, на својот инстаграм – профил сподели фотографии од нејзините три деца.

И додека сите зборуваат за продолжението, кое веќе се снима на улиците во Њујорк, ретко кој ги знае деталите за приватниот живот на актерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)


Sвездата од серијата „Сексот и градот“ и нејзиниот сопруг Метју Бродрик никогаш не ги покажуваат децата, но овој пат актерката направи исклучок и сподели фотографии на својот инстаграм – профил.

Во описот на фотографијата на нејзините деца, Сара објасни дека нивниот син започнал со студии, а нивните ќерки – близначки почнуваат со седмо одделение. Актерката истакна дека децата растат и нивното семејство се менува, но сепак, љубовта не недостасува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)


„За само 7 дена: Едниот стана бруцош на колеџ, другите две отидоа во седмо одделение“. Куќата е поинаква. Ние сме различни. Потребни сме им повеќе, но и многу помалку. Љубов, љубов, љубов“, напиша Сара во описот на објавата.

 

Видео на денот