21.8 C
Скопје

ФОТО: За мала промена на фризурата, Џенифер Анистон доби три и пол милиони лајкови!

Актерката Џенифер Анистон се пофали на својот инстаграм – профил со својата нова фризура за втората сезона на серијата „The Morning Show“.

Откако се приклучи на социјалната мрежа Инстаграм кон крајот на 2019 година, Џенифер Анистон воодушевува милиони фанови со секоја своја објава.

Instagram
Instagram

Ништо поразлично не беше со нејзините најнови фотографии, кои ги објави на социјалната мрежа и со кои објави нешто што нејзините фанови со нетрпение го очекуваа.

„Иии, се вративме“, напиша актерката покрај фотографиите на кои позираше со својот долгогодишен фризер Крис Мекмилан на снимањето на серијата „The Morning Show“, во која глуми со Рис Витерспун.

На фотографиите, Анистон се пофали и со нова фризура за втората сезона на серијата, а иако косата ја освежи само со златни прамени, нејзините фанови забележаа суптилна промена и ја опсипаа со комплименти, но и со повеќе од три и пол милиони лајкови. Тие не ја криеја возбудата заради новата сезона на популарната серија.

Instagram
Instagram

Мекмилан, со кого позираше на фотографиите, се грижи за нејзината коса уште откако ја видовме во „Пријатели“, а тој е одговорен и за легендарната „фризура на Рејчел“, која „полудеа“ милиони жени ширум светот во деведесеттите години.

Наскоро ќе имаме можност повторно да ја видиме Анистон во улогата што и донесе светска слава, а повторното обединување на „Пријатели“, според последните информации, треба да се случи во март оваа година.

Поврзани вести

Познатиот југословенски киоск „К67“ беше поставен на „Тајмс Сквер“ во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

Остави Коментар