-2 C
Скопје

ФОТО: Во Либан масовно бегство на затвореници заврши трагично, еве што им се случи

 Повеќе од 60 лица избегаа од затвор во Либан, а кои петмина загинаа кога нивниот автомобил удри во дрво, соопштија Меѓународните безбедносни сили на Либан.

Тие избегаа од затворот Бабда в зори откако ја скршиле вратата од ќелијата, соопшти државната новинска агенција ННА, додавајќи дека безбедносните сили ја опколиле областа.

Министерот за внатрешни работи го извести претседателот на Либан, Мишел Аун, за бегството на затворениците, кој нареди истрага за овој случај.

Властите потврдија дека 15 бегалци се фатени и дека четворица се предале. Петмина загинаа во сообраќајна несреќа, додека еден бегалец е повреден и пренесен во болница.

Прочитајте и...  Израел ги отвора рестораните и кафулињата за вакцинираните без ограничувања

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар