ФОТО + ВИДЕО | МВР уапси шест лица, запленета дрога во вредност од над 800.000 евра

Денеска ОВР Кавадарци до Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје поднесе кривична пријава за организирана криминална група, и тоа против Д.Ј.(35) од Струмица, А.У.(45) од Скопје. М.З.(29) од Куманово, М.С.(36) од Битола, К.С.(46) од Прилеп, Г.К.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомневање дека го сториле кривичното дело „неовластено производство … Продолжи со читање ФОТО + ВИДЕО | МВР уапси шест лица, запленета дрога во вредност од над 800.000 евра