17 C
Скопје

ФОТО+ВИДЕО: Избегната трагедија на скопската обиколница

Пред еден час на скопската обиколница, во движење, се запалило возило „опел мерива“. Возилото сѐ уште гори, но за среќа нема повредени.

Граѓаните кои застанале да му помогнат на возачот велат дека повеќе од 30 минути чекале да дојде пожарна.

На местото на настанот предмалку пристигна противпожарно возило. Пожарникарите го изгаснаа пожарот во тоа што остана од возилото, но и запалената сува трева која изгоре крај патот.

Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат
Фото: Слободен печат

 

Поврзани вести

ВИДЕО | Се слушна ѕвоното во Детската клиника: Малата Ана ја доби борбата со болестите

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

Деспотовски: Заврши времето на евтина работна сила, немаме луѓе за извоз

Слободен печат

Успорената демографија нема да ја сопре Кина

Гидеон Рахман/Financial Times

Остави Коментар