ФОТО ВЕСТ: Скопје после дождот

По дождот во главниот град, се појави прекрасно виножито, а читателка на „Слободен печат“ до нашата редакција испрати неверојатни фотографии.

Фото: Ирена Ж.
Фото: Ирена Ж.
Прочитајте и...  НСДП се залага за економија заснована на рамномерен регионален развој

Прочитај повеќе

Рекорд на новозаразени од коронавирус во Мексико

„Зелените беретки“ за првпат во својата историја примија жена во служба

Слободен печат

Царовска: Владата обезбеди поддршка за амортизација на загубите на 22 илјади компании

Слободен печат

Од вкупниот број на склучени договори со ЈП ПОЦ, 15 проценти се издадени по електронски пат

Слободен печат

Две милијарди евра за патна инфраструктура најави Спасовски

Слободен печат

Колев од Штип: ГДУ предлага нов модел на фискална децентрализација

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Чулев: МВР презема мерки за расчистување на кривично дело поткуп при избори и гласање

Слободен печат

Анкета: Медиумските работници со плата далеку под просекот

Слободен печат

Меркел: После оваа криза, картите сигурно повторно ќе бидат измешани

Слободен печат

Дрекслмајер: Тројцата заразени работници од Ковид-19 не се поврзани меѓу себе

Слободен печат

Бајден: Трамп се грижи само за берзите додека економијата „тоне“

Слободен печат

На скопскиот аеродром приведен гостиварец за закани упатени кон владин функционер

Слободен печат